Profesjonalna opieka na seniorem w domu

Starość to naturalny i nieodwracalny proces. Osobie starszej coraz trudniej jest poradzić sobie nie tylko z obowiązkami domowymi, ale także z samotnością i brakiem zrozumienia bliskich. Bardzo często takie osoby potrzebują pomocy profesjonalnej opiekunki osób starszych, która będzie wykonywana w ich domu. Tylko opiekunka z dużym doświadczeniem i umiejętnościami, wrażliwością może dobrze poradzić sobie z tym zadaniem. Potrzebna jest wiedza, aby zapewnić podopiecznemu maksymalny komfort i wsparcie. Nasza firma działająca w Warszawie oferuje opieką do osoby starszej w ich domu. Zatrudniamy profesjonalne opiekunki, które w odpowiedni sposób zajmą się Państwa starszym członkiem rodziny.

Najważniejsze cechy opieki nad osobą starszą w domu

Niewiele jest rzeczy, które mogą zastąpić krąg rodzinny i pozostać seniorowi w domu, w obrębie rodzimych murów. Ale czasami dzieci i wnuki nie mogą poświęcić wystarczającej uwagi starszemu krewnemu. W takiej sytuacji potrzebna jest opieka do osoby starszej w domu w ramach, której zostanie zapewnione zintegrowane podejście. Korzystając z oferty naszej firmy w Warszawie możecie Państwo zatrudnić opiekunkę osób starszych, która zatroszczy się o seniora w domu. Dobierzemy odpowiednią osobę biorąc pod uwagę stan i preferencje podopiecznego.

Ważne! Jeśli osoba starsza często i przez długi czas jest sama w domu, pozbawia się ją troski i uwagi. Opiekunka z naszej warszawskiej firmy pozwoli Państwu uzyskać możliwość zapewnienia jej godnej stałej opieki lub jak najszybszego przejścia przez okres rehabilitacji i powrotu do normalnego życia. Bezpieczeństwo, higiena, odżywianie, sen, charakter spędzanego czasu i stan emocjonalny osoby starszej zależą od cierpliwości, pracowitości, umiejętności i cech opiekuna.

Jakie formy opieki nad osobami starszymi w domu oferuje nasza firma w Warszawie?

Oferujemy różne rozwiązania, jeśli chodzi o ilość godzin sprawowanej opieki nad seniorem w domu. Może to być jednorazowe zdarzenie, opieka świadczona w konkretne dni tygodnia, codzienna a nawet od 3 do 12 godzin w ciągu dnia. Możecie Państwo wskazać zadania, jakie będzie musiała wykonać opiekunka np.: spacer, zakupy, zapisanie podopiecznego na wizytę lekarską. Oczywiście w zakres obowiązków mogą wchodzić zabiegi higieniczne: mycie, kąpanie. Pragniemy poinformować, że nasza firma mieszcząca się w Warszawie podejmuje się opieki nad seniorami w domu w każdym ich stanie.

Opiekujemy się osobami starszymi z chorobami onkologicznymi, w stanie paliatywnym oraz każdym innym. Każdego podopiecznego otaczamy należnym mu szacunkiem i troską. Ceny naszych usług uzgadniamy indywidualnie a są one uzależnione od ilości godzin pracy opiekunki w ciągu dnia. W dobie pandemii nasi pracownicy zostali odpowiednio przeszkoleni i przestrzegają wszelkich zasad, aby zabezpieczyć podopiecznego przez zakażeniem Covid-19. Opiekunki noszą maseczki, rękawiczki, chroniąc osobę starszą.

Na czym polega opieka nad osobą starszą w domu?

Podczas pracy opiekunka osób starszych bierze pod uwagę główne cechy wykonywanych zadań. Starość to czas, w którym możliwości fizyczne człowieka są znacznie ograniczone i potrzebuje on pomocy z zewnątrz. Ponadto na starość objawia się wiele chorób. Dlatego najważniejsze wymagania to: przestrzeganie diety, higiena i odpowiednia ilość snu.

Nie mniej ważny jest aspekt psychologiczny, dlatego od opiekunki osób starszych wymagamy maksymalnej cierpliwości, człowieczeństwa i wrażliwości. Wybrana przez naszą firmę w Warszawie osoba do opieki nad osobą starszą w domu zapewni jej bezpieczeństwo, opiekę na odpowiednim poziomie. Dzięki połączeniu tych cech można nie tylko przedłużyć życie osoby starszej, ale także uczynić je lepszym, bardziej satysfakcjonującym i radosnym.

Specyfika opieki nad osobami starszymi w domu

Starsze osoby często cierpią z powodu zaostrzeń chorób przewlekłych, pogorszenia wzroku, słuchu, pamięci. Są w depresji, szybko się męczą i są roztargnione. Przychodzi w ich życiu czas, kiedy potrzebna jest uwaga, troska, ciągła obserwacja. Skierowana przez naszą firmę opiekunka osób starszych w domu urozmaici ich wypoczynek czytaniem książek, oglądaniem ciekawych programów, filmów czy krótkimi spacerami.

Wybór ulubionych piosenek, częste, ekscytujące, szczere rozmowy będą pomocne. Opiekunka nie pozwoli podopiecznemu nudzić się, potrafi dobrze zorganizować czas wolny dla seniora. Jeśli potrzebujecie Państwo opieki nad osobą starszą w domu, prosimy skontaktować się z naszą firmą w Warszawie telefonicznie lub e-mail. Pomożemy w dokonaniu właściwego wyboru opiekunki i zapewnimy godną opiekę Państwa bliskiej osobie.